materias
 colecciones
 revistas
 autores/as
 destacados
 catálogo
 
 ebooks
Ecologķa Polķtica
Mientras tanto
Quaderns de la Mediterrània
Libros Libres

 

 

 

 


Udhėrrėfyesi poetik i Shqiėrisė

Imagen de   Udhėrrėfyesi poetik i Shqiėrisė

Udhėrrėfyesi poetik i ShqiėrisėManuel Montobbio


Fuera de colección
Poesí­a
ISBN: 9788498884777
páginas: 124
PVP: 7 €
Bookmark and Share
Guida poetike e Shqipėrisė (Guķa poética de Albania ) na ftontė kryejmė njė rrugėtim nė Shqipėri dhe nėpėr Shqipėrinėhistorike, kulturore dhe gjeografike. Ky rrugėtim nė tėcilin autori, duke u nisur nga procesi dhe pėrvoja e gjallėpoetike, na afron me zemrėn dhe shpirtin e Shqipėrisė,dramės, miteve, universit tė saj simbolik.Njė udhėtim brenda dhe jashtė saj pėrmes pesė stacioneveapo etapave prej tė cilave pėrbėhet Guida - Udhėzuesepoetike e Shqipėrisė. Titujt e kėtyre vendleximeve qė tėbėjnė tė ndalesh, janė mjaft domethėnės dhe mbresėlėnėsnjėkohėsisht: Tirana, Bunkerėt, Burrneshat, Erėrat eShqipėrisė dhe Qiejt e Shqipėrisė.